środa, 5 marca 2014

Ciągle się dzieje

Dziś odbyło się kolejne posiedzenie Gminnej Rady Organizacji Pozarządowych. Jesteśmy już w 90% ukonstytuowani. Dziś nanosiliśmy ostatnie poprawki do statutu oraz uchwały, która wprowadzi nas jako prawomocną instytucję. Stosowna uchwała podpisana zostanie przez Radę oraz Wójta Gminy Mniów. Co więcej moje zamieszanie przyniosło skutek dzięki któremu na stornie Urzędu będziemy mieć odnośnik do strony poświęconej organizacjom z terenu Gminy oraz co więcej do zagospodarowania dostaniemy budynek, który kiedyś zajmowany był przez Posterunek Policji. W chwili obecnej budynek ten będzie restaurowany i przygotowywane pod siedzibę dla Stowarzyszeń. Co do jego przyszłości mam jeszcze bardziej ambitne plany ale o tym wkrótce.
Dziś również wspólnie z Fundacją Prometeusz przeprowadzaliśmy badanie społeczne pośród młodzież z naszej gminy. Badanie to ma na celu zobrazowanie sytuacji młodych ludzi w naszej społeczności, oraz znalezienie sposobu na skuteczną pomoc by rozwinęli skrzydła. Teraz pozostaje napisać diagnozę i liczyć iż Polsko Amerykańska Fundacja Wolności przychyli się do niej i uzna za stosowne pomoc w realizacji tego projektu. 
Jutro odbędzie się sesja Rady Gminy na którą zostałem zaproszony przez radnych oraz urzędników ale co na niej o tym wkrótce :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz